You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Vytvoření API Key (klíče) Google Maps

13.8.2018

Nově je vyžadován vlastní API klíč pro Google mapy

Pokud si nadále přejete zobrazovat google mapy v systémech od PSoIT, je nově potřeba mít vygenerovaný vlastní klíč pro API.

API pro mapy od Googlu prošlo aktualizací. Nově Google omezil počet zobrazení na jeden API klíč, proto je zapotřebí, abyste si vytvořili vlastní klíč a vložili ho do nastavení Vašeho redakčního systému PSoIT. Abychom Vám tento proces ulehčili, připravili jsme pro Vás podrobný návod jak na to.

 

Jak získat svůj klíč pro API

K projektu musíte mít přiřazen alespoň jeden klíč API.

Získání klíče API:

 1. Přejděte do  Konzoly platformy Google Cloud Platform.
 2. Klikněte na rozbalovací nabídky projektů a vyberte nebo vytvořte projekt, pro který chcete přidat klíč API.
 3. Klikněte na tlačítko nabídky   a vyberte možnost  APIs & Services > Credentials.
 4. Na stránce  Credentials  klikněte na položku  Create credentials > API key. Dialogové okno API key created zobrazí váš nově vytvořený klíč API.
 5. Klepněte na tlačítko  Close/Zavřít. Nový klíč API je uveden na stránce  Credentials  pod  API keys .
 6. Nezapomeňte omezit klíč API pro jeho používání.

Nyní vložte Váš klíč do nastavení redakčního systému PSoIT.  

 • Systém do 2018.7:
  Přes FTP účet se připojte ke svému webovému prostoru. V kořenovém adresáři najdete soubor setup.php. Otevřete ho k editaci v hladkém editoru, např. v PSPadu, TxtPadu (Poznámkový blok) apod. Najdete řádek začínající $google_map_api="[misto pro klíč]" a mezi uvozovky vložte Váš klíč, soubor uložte a vraťte na původní místo v případě, že jste ho editovali po stažení.
 • Systém od 2018.8:
  Přihlaste se do administrace Vašeho redakčního systému PSoIT, přejděte do Administrace > Sprava extranet > červené tlačítko Nastaveni > Editujte jediný záznam a do pole nastaveni google maps api vložte Váš klíč a dejte Uložit. Pokud toto políčko nevidíte v Nastavení, kontaktujte podporu PSoIT podpora@psoit.sk a my Vám zdarma nastavení doplníme.

Ověřte si, zda mapa se zobrazuje správně. V případě, že se zobrazila jen 1x a při druhém načtení už obsahuje upozornění "Na této stránce nelze mapy Google správně načíst", bude třeba aktivovat free trial verzi.

Free trial verzi lze aktivovat volbou Activate v pravém hornim rohu.

Po aktivaci s největší pravděpodobností nebudete nejméně rok nic platit. Google dává každému uživateli volný kredit v hodnotě $300. Pro aktivaci fre trial načítání map přes API je nutné dat Googlu své platební údaje (platební kartu). Google garantuje, že po zkušebním 12 měsíčním období nedojde k automaticky k placení. Google chce vaši platební kartu, aby se ujistil, že nejste robot. Nebudete účtovaný, dokud neprovedete manuální upgrade na placený účet.

Podrobnosti o podmínkách používání najdete na usage and billing. Free limit popisuje tabulka.