You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Kdo je PSoIT? Z historie a současnosti

Začátky na akademické půdě

Majitel firmy PSoIT je zkušený programátor Doc. RNDr. Pavel Schauer, CSc., který se informačním technologiím věnuje od roku 1975. Jeho znalosti a zkušenosti v oblasti IT jsou pestré, jako např.:

  • Operační systémy (DOS, Unix, Linux, Windows 3.x/9x/ME/NT/2000/XP/Vista/7/8),
  • Automatizace měření a řízení technických procesů (GPIB a RS232),
  • Hardware (testování a optimalizace výkonu PC systémů a komponent),
  • Programování (Pascal, C++, PHP, XHTML, JavaScript, CSS),
  • LAN a síťové servery (budování a využití sítí, informační systémy, Unix, Linux),
  • Webově orientované systémy (webdesign, tvorba webových stránek, webové redakční a informační systémy, aplikace web 2.0)
  • Databáze, včetně programování databází, tabulkové procesory
  • Počítačová grafika (photoshopy, ilustrárory, flash, počítačová reklama, ...)

Od roku 2000 začaly převládat aktivity v oblasti LAN, webdesignu a tvorby webově orientovaných systémů.

Založení PSoIT v roce 2003

Firma PSoIT, která vnikla jako zkratka slov Poradenství a Služby v oblasti IT, byla založena v roce 2003, od kdy působí na trhu IT. Byla založena zejména proto, že poptávka po službách již nemohla být prováděna na základě drobných smluv. Zpočátku se firma PSoIT zaměřovala na sítě LAN, operační systémy, HW, aplikační software, přičemž tvorba webů a webově orientovaných systémů měla menší podíl na obratu firmy.

Specializace na tvorbu webových stánek 2004

Vzhledem k tomu, že se firmě začalo dařit a dosahovala největších komerčních úspěchů v oblasti webdesignu a webově orientovaných systémů, od roku 2004 je dominantou služeb webdesign, tvorba webových stránek, redakční systémy, internetové obchody a informační systémy.

Od roku 2005 poskytuje firma PSoIT ostatní, dříve tradiční služby, jen jako doplňkové. Jde zejména o služby v oblasti malých sítí LAN, a to komplexní řešení malých firemních sítí s důrazem na spolehlivost sítí, nízké náklady na provoz LAN a využití síly LAN (servery, informační systémy, síťové periférie, VOIP telefonie a další).

Tvorba webových stránek, webdesign a SEO dnes tvoří 90% obratu firmy

Od roku 2005 se firma PSoIT zařadila mezi úspěšné webdesignerské firmy. Své komerční úspěchy staví na nízké ceně a zároveň vysoké kvalitě svých produktů a služeb. Řadí se mezi nízkonákladové firmy, a to je také důvod nízkých cen aniž by došlo ke snížení vysoké kvality poskytovaných služeb.