You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Co je nového v Opencart 4? Jak to ovlivní e-commerce?

Nové funkce v Opencart 4.0 zahrnují kompletní redesign rozhraní, nový mobilní responzivní design, který je optimalizován pro mobilní prohlížení a nakupování, přepracovaný administrační panel s intuitivnějším rozhraním pro správu inventáře vašeho obchodu, poplatky za dopravu, vstupenky na zákaznický servis atd. …

Nejprve byste měli vědět, že Opencart 4.0 je významným upgradem této platformy as touto verzí jsou přidány nové funkce, které zvýší vaši obchodní výkonnost a prodeje.

S ohledem na tento poslední bod navrhujeme v tomto článku mluvit o nových funkcích Opencart 4.0 a o tom, jak to ovlivní společnosti elektronického obchodování.

V současnosti se e-commerce po rychlém růstu během pandemie postupně rozvíjí; nadále však zaujímá rostoucí podíl na celosvětovém maloobchodním trhu.

Odborníci předpovídají, že do konce roku 2023 bude jedna z pěti maloobchodních transakcí probíhat online.

Po vypuknutí Covid-19 se počet lidí, kteří poprvé nakupují online, podstatně zvýšil.

Je zřejmé, že pandemie Covid-19 způsobila, že spotřebitelé přizpůsobili své nákupní návyky, ale také donutila společnosti zvážit nové prodejní kanály, zejména platformy elektronického obchodu. Mnoho podnikatelů považuje platformy s otevřeným zdrojovým kódem, jako je Magento, PrestaShop, Opencart a WooCommerce, za dobrý první krok při rozvoji eCommerce nebo zahájení podnikání.

Je důležité, abyste věděli, že implementace elektronického obchodování vyžaduje čas, zdroje, peníze a znalosti.

Firmy utvářející firemní strategii se musí rozhodnout, ve kterých oblastech budou pěstovat kutilský přístup a ve kterých budou hledat zkušenější partnery a specializované dodavatele.

Proč je nyní OpenCart nezbytnou platformou elektronického obchodu pro vaši firmu? Proč by vám to mohlo vydělat více peněz?

Všimli jsme si, že OpenCart je populární platforma elektronického obchodování, která existuje již více než 10 let. Musíme také zdůraznit, že je to jedna z nejstabilnějších platforem elektronického obchodování, které existují.

Je to skvělá volba pro malé a střední podniky, protože umožňuje uživatelům provádět změny, aniž by se museli obávat ztráty zákazníků nebo obchodu.

Zároveň může pomoci k růstu vašeho podnikání tím, že poskytuje širokou škálu funkcí, včetně správy zásob, zpracování plateb a možností dopravy.

Má také integrovanou databázi zákazníků s informacemi o historii nákupů, které lze použít pro marketingové účely.

OpenCart obsahuje řadu výhod, které mohou usnadnit správu internetových obchodů . Například:

  • Multistore. Spravujte více obchodů z jednoho rozhraní
  • Záložní kopie a obnova dat. OpenCart umožňuje zálohovat a obnovovat data
  • Vícejazyčný. OpenCart je k dispozici ve více než 40 jazycích
  • Můžete použít rozšíření a motivy, abyste se vyhnuli psaní řádků kódu a mohli snadněji vytvořit svůj internetový obchod
  • Škálovatelné

Co je nového v Opencart 4.0?

Opencart 4.0 byl vydán s novými funkcemi a vylepšeními, které uživatelům usnadňují řízení jejich podnikání.

Některé z nových funkcí zahrnují přepracovaný řídicí panel, vylepšený výkon, intuitivnější rozhraní a rychlejší placení.

Struktura databáze OpenCart 4 vs OpenCart 3 je podobná, ale je třeba si uvědomit některé důležité rozdíly. Největší rozdíl je v tom, že OpenCart 4 používá databázi NoSQL, což znamená, že nepoužívá tradiční relační model. Díky tomu je flexibilnější a škálovatelnější, ale také to znamená, že existují určité kompromisy, pokud jde o výkon a snadnost použití.

Dalším rozdílem je, že OpenCart 4 používá databázi bez schémat, což znamená, že data lze ukládat v libovolném formátu. To usnadňuje ukládání a dotazování na data, ale také to znamená, že neexistuje žádná striktní struktura, kterou by bylo třeba dodržovat.

OpenCart 4 konečně používá databázi orientovanou na dokumenty, což znamená, že data jsou uložena v dokumentech místo v tabulkách. Díky tomu je škálovatelnější a flexibilnější, ale také to znamená, že neexistuje žádná přísná struktura, kterou je třeba dodržovat.

Témata

Jedna věc, která by v této recenzi neměla být ignorována, jsou její témata. Jako každá jiná open source platforma, OpenCart dává uživatelům svobodu si ji přizpůsobit.

Pokud jde o přizpůsobení motivu na podrobné úrovni, musíte vědět, jak pracovat s kódem. Navzdory některým nevýhodám ve srovnání s jinými hostovanými řešeními zajistí vynikající integrace OpenCartu s kódováním CSS a HTML maximální přizpůsobení a výkon webu.

Nejnovější verze PHP

Opencart 4 je kompatibilní s PHP 8.1 nebo vyšší. Pokud na svém serveru používáte starší verzi PHP, budete muset upgradovat na novější verzi, abyste mohli nainstalovat OpenCart 4. Jakmile upgradujete svou verzi PHP, můžete nainstalovat OpenCart 4 a využívat jeho nové funkce a vylepšení.

Proč je OpenCart 4 rychlejší s použitím PHP 8?

OpenCart 4 v kombinaci s PHP 8 poskytuje výrazné zlepšení rychlosti načítání stránek. PHP 8 má výrazné zlepšení výkonu díky optimalizaci prováděcího enginu a přidání kompilace Just-In-Time (JIT). To umožňuje rychlejší provádění kódu, což zlepšuje efektivitu a rychlost operací.

Kromě toho PHP 8 zavádí několik optimalizací, které zkracují dobu načítání stránky, včetně vylepšení systému psaní, pojmenovaných funkcí a schopnosti kompilovat kód za běhu. To vše přispívá k tomu, že OpenCart 4 je rychlejší a efektivnější, jakmile běží na PHP 8.

Stručně řečeno, kompatibilita OpenCart 4 s PHP 8 umožňuje uživatelům využívat vyšší rychlosti načítání, lepší výkon a hladší uživatelský zážitek.

Je důležité poznamenat, že aby uživatelé získali výkonnostní výhody nabízené PHP 8, musí se ujistit, že jejich server je správně nakonfigurován a že používají nejnovější verzi OpenCart.

Nové změny designu.

Nové změny designu zahrnují mnoho nových funkcí a vylepšení, které majitelům obchodů pomohou lépe zaujmout zákazníky a zvýšit jejich míru konverze.

V této oblasti se nabízejí tři důležitá vylepšení:

  1. Poskytuje majitelům obchodů lepší uživatelskou zkušenost;
  2. Nabízí snadný způsob vytváření, správy a publikování obsahu;
  3. Obsahuje vylepšený vyhledávač s návrhy v reálném čase.

V nejnovější verzi Opencart zahrnuli nové funkce, jako je responzivní rozložení a více barevných možností v nastavení motivu.

Palubní deska Opencart 4

Změny v ovládacím panelu Opencart 4

Je to velmi podobné Opencart 3.0.3.8, že? Ano, máte pravdu, rozložení admin panelu také vypadá povědomě. Co se tedy změnilo a jak zjistím, co je nového a co bylo odstraněno a upraveno?

Podívejte se pozorně a všimnete si, že ikony jsou nyní plynulejší a v pravém horním rohu je nová ikona zvonku, což znamená, že nyní máte v administraci obchodu systém upozornění.

Přejmenování adresáře „admin“.

Přejmenujte adresář Opencart „admin“.

Z důvodu bezpečnostního problému je nutné změnit název administračního adresáře vašeho webu. Stačí dát url nový název a kliknout na tlačítko „Přejmenovat“. Tímto způsobem je upravena adresa URL pro přístup do administrace vašeho obchodu OpenCart

Návrat oblíbeného CKeditoru.

Starý a milovaný CKeditor je zpět. Pro ty, kterým se nelíbil editor poznámek, který byl představen v Opencart 2.x a zachoval si své dědictví až do Opencart 3.x, nebojte se, nová verze 4.0 přinesla zpět editor požadovaný komunitou.

ckeditor Opencart 4

Všechna rozšíření třetích stran jsou nyní ve složce „rozšíření“.

Moduly a rozšíření třetích stran nyní zůstávají mimo hlavní složku Opencart. Byla vytvořena nová samostatná složka s názvem „expansion“, která obsahuje všechny moduly třetích stran. Jde o jednu z největších změn Opencart 4.0 oproti předchozím variantám.

Platforma eCommerce OpenCart existuje již více než deset let. V průběhu let prošel několika velkými aktualizacemi, z nichž poslední je vydání OpenCart 4.0.