13.8.2018

Nově je vyžadován vlastní API klíč pro Google mapy

Pokud si nadále přejete zobrazovat google mapy v systémech od PSoIT, je nově potřeba mít vygenerovaný vlastní klíč pro API.

API pro mapy od Googlu prošlo aktualizací. Nově Google omezil počet zobrazení na jeden API klíč, proto je zapotřebí, abyste si vytvořili vlastní klíč a vložili ho do nastavení Vašeho redakčního systému PSoIT. Abychom Vám tento proces ulehčili, připravili jsme pro Vás podrobný návod jak na to.

Jak získat svůj klíč pro API

1. Přihlašte se do svého Google účtu.

2. Přejděte na stránky https://console.cloud.google.com/apis/dashboard a zvolte možnost Maps JavaScript API.

3. Klikněte na modré tlačítko ENABLE.

4. Jelikož ještě pravděpodobně nemáte vytvořený svůj vlastní projekt, dejte Create.

5. Projekt si pojmenujte a vytvořte jej tlačítkem Create.

6. V horní liště zvolte svůj nově vytvořený projekt.

7. Znovu klikněte na tlačítko ENABLE u Maps JavaScript API.

8. Překlikněte se do záložky Credentials.

9. Klikněte na Create credentials.

10. Zvolte možnost API key.

11. Úspěšně jste vytvořili svůj API klíč. Kliknutím na ikonku vedle Vašeho klíče daný klíč zkopírujete. Nezapomeňte si omezit klíč jenom pro Vaše stránky, aby ho nikdo nemohl zneužít. Klikněte proto na RESTRICT KEY.

12. Zde v Application restrictions zvolte HTTP referrers (web sites) a do pole vložte adresu Vašich stránek, pro které budete klíč používat (včetně http/https). Pokud Vaše adresa končí "/", přidejte na konec ještě znak "*". Nezapomeňte nastavení uložit tlačítkem Save.

13. Nyní vložte Váš klíč do nastavení redakčního systému PSoIT.  

  • Systém do 2018.7:
    Přes FTP účet se připojte ke svému webovému prostoru. V kořenovém adresáři najdete soubor setup.php. Otevřete ho k editaci v hladkém editoru, např. v PSPadu, TxtPadu a pod. Najdete radek začínající $google_map_api="[misto pro klíč]" a mezi uvozovky vlože Váš klíč z bodu 11, soubor uložte a vraťte na původní místo v případě, že jste ho editovali po stažení.

  • Systém od 2018.8:
    Přihlaste se do administrace Vašeho redakčního systému PSoIT, přejděte do Administrace > Sprava extranet > červené tlačítko Nastaveni > Editujte jediný záznam a do pole nastaveni google maps api vložte Váš klíč z bodu 11 a dejte Uložit.

14. Ověřte si, zda mapa se zobrazuje správně. V případě, že se zobrazila jen 1x a při druhém načtení už obsahuje upozornění "Na této stránce nelze mapy Google správně načíst", bude třeba aktivovat free trial verzi.

15. Free trial verzi lze aktivovat volbou Activate v pravém hornim rohu.

Po aktivaci s největší pravděpodobností nebudete nejméně rok nic platit. Google dává každému uživateli volný kredit v hodnotě $300. Pro aktivaci fre trial načítání map přes API je nutné dat Googlu své platební údaje (platební kartu). Google garantuje, že po zkušebním 12 měsíčním období nedojde k automaticky k placení. Google chce vaši platební kartu aby se ujistil, že nejste robot. Nebudete účtováný, dokud neprovedete manuální upgrade na placený účet.

Podrobnosti o podmínkách používání najdete na usage and billing. Free limit popisuje tabuľka, případně využijte pricing calculator.